Zamów ⋆ BEZPŁATNY ⋆ pomiar i wycenę Infolinia +48 601150718 - Szafy na wymiar nr 1 w Krakowie
Szafy na wymiar Kraków2021-03-31T19:24:51+00:00

szafy-na-wymiar-nr1-w-krakowie
Szafa-na-wymiar-w-krakowie
szafa-z-drzwiami-uchylnymi

Szafy na wymiar nr 1 w Krakowie

Szafy na wymiar charakteryzują się swobodą projektowania oraz dowolnym wyborem materiałów i wyposażenia. Jedynym ograniczeniem w projektowaniu takiej szafy jest nasza wyobraznia oraz wymiary pomieszczenia, w którym szafa będzie się znajdować. Pomagamy krok po kroku na każdym etapie projektowania – od pomiaru poprzez planowanie wnętrza, wybór materiałów oraz systemu drzwi przesuwnych, uchylnych, a także łamanych. Oferujemy najlepsze ceny na szafy na wymiar w Krakowie i okolicach. Jeśli poszukujesz szafy w województwie mazowieckim polecamy szafy na wymiar w Warszawie Szafy na wymiar dzielimy na kilka typów ze względu na rodzaj budowy, pomieszczenia oraz typ drzwi:

Szafy na wymiar korpusowe – wolnostojące

Szafy korpusowe są to standardowe szafy wolnostojące, które możemy kupić gotowe w sklepie – posiadają podłogę, oba boki, sufit oraz plecy. Ich zaletą jest możliwość łatwego przemieszczania takiego mebla w przypadku przemeblowania czy przeprowadzki. Tego typu szafy wykonujemy na dowolny wymiar zgodnie z koncepcją naszych klientów. Wymiary takiej szafy praktycznie nie mają ograniczeń, należy jednak pamiętać o ograniczeniach związanych z wymiarem płyty meblowej czy różnych gotowych elementów wyposażenia, które zamontujemy wewnątrz.

Szafy na wymiar narożne

Tego typu szafy na wymiar charakteryzują się ich umiejscowieniem w narożnej części pomieszczenia. Mają zwykle kształt litery L, U lub trójkąta gdzie boki są na prostopadłych ścianach, które łączy przeciwprostokątna linia frontu szafy. Szafy narożne doskonale sprawdzają się w miejscach gdzie potrzebna jest duża szafa, a ściany są zbyt małe aby postawić na jednej z nich.

Szafy na wymiar ze skosem

Są to specyficzne szafy montowane zwykle na poddaszach, w miejscach trudno dostępnych gdzie ich sufit ma skośną powierzchnię względem ich podłogi. Charakteryzują się wysoką trudnością budowy ze względu na wiele ograniczeń technicznych. Szafy ze skosem to doskonała alternatywa dla zwykłych szaf, które nie nadają się do postawienia na poddaszu ze względu na swoje gabaryty.

Drzwi w szafach

Kolejną zaletą zamówienia szafy na wymiar jest możliwość wyboru systemu otwierania drzwi. Do wyboru mamy drzwi przesuwne na systemie Indeco lub Hettich, uchylne na zawiasach GTV, BLUM czy Hettich oraz drzwi łamane. W ostatnich latach przeważa popularność drzwi przesuwnych. Lekkość ich działania, wieloletnia gwarancja oraz zaoszczędzenie przestrzeni na zewnątrz szafy to najważniejsze argumenty brane pod uwagę przy wyborze drzwi. Niestety ich przewaga maleje jeśli mamy mało miejsca na szafę w pomieszczeniu i kluczowym elementem szafy jest jej głębokość. Drzwi przesuwne zabierają przestrzeń wewnątrz szafy i tutaj przewagę zyskują drzwi uchylne. Drzwi uchylne montowane są na zawiasach i mają ograniczenia co do szerokości ze względu na ich ciężar. Alternatywą dla obu są drzwi łamane – można by rzec przesuwno-uchylne ponieważ ich część przesuwa się po torach w momencie gdy druga część łamiąc się uchyla się na zewnątrz. Każdy wybór ma swoje plusy i minusy w zależności od gustu, wymniarów, warunków technicznych oraz zasobności portfela.

SKONTAKTUJ SIĘ JUŻ TERAZ: +48 601150718

SZAFMIX – Szafy na wymiar Kraków

Szafa wnękowa do zabudowy z drzwiami przesuwnymi z płyty oraz wstawkami ze szkła
Szafa do zabudowy
Drzwi przesuwne Indeco w systemie bezramowym Ontario
Drzwi bezramowe
Szafa w pokoju dziecięcym ze szkła kolorowego lacobel
Szafa dla dziecka
Szafa na wymiar w połysku ze szkła z łączeniami
Szafa w połysu
Drzwi podwieszane Ineco bez progu
Drzwi przesuwne
Czerwone drzwi przesunwe do szafy ze szkła kolorowego lacobel
Szafa ze szkła lacobel
Drzwi przesuwne do szafy wnękowej na wymiar z lustrami w ramie aluminiowej.
Szafa z lustrem grafitowym
Szafa na poddaszu z drzwiami przesuwnymi skośymi
Szafa na poddaszu